Linki
×

Wyszukaj w serwisie

XXVI Mistrzostwa Sędziów Piłkarskich w kat. „juniorów” i VII Mistrzostwa Sędziów Piłkarskich w kat. „seniorów”.

IMG_9615.jpeg

W sobotę 28 stycznia w naszej hali  odbył się Turniej o Puchar Przewodniczącej Kolegium Sędziów  Opolskiego Związku Piłki Nożnej  Karoliny Tokarskiej, były to XXVI Mistrzostwa Sędziów Piłkarskich w kat. „juniorów” i VII Mistrzostwa Sędziów Piłkarskich w kat. „seniorów”- pod Patronatem Burmistrz Niemodlina Pani Doroty Koncewicz.

Na początek jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich że gospodarzem Mistrzostw Opolszczyzny Sędziów Piłkarskich, byliśmy już po raz czwarty z rzędu, za co serdecznie dziękujemy i już dziś mamy zapewnienie, że za rok ponownie będziemy gościć najlepszych sędziów na Opolszczyźnie.

 Ale po kolei, punktualnie, o  godz. 10:00 odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostw, na początku uczczono minutą ciszy tych, których odeszli, a którzy zawsze czynnie działali na rzecz organizacji sędziowskiej oraz Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Spiker zawodów niezastąpiony w tej roli  Paweł Kiszka przywitał  zaproszonych gości m.in. Burmistrz Niemodlina Panią Dorotę Koncewicz, Prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasza Garbowskiego, członków Zarządu KS OZPN, sponsorów  turnieju i zaproszonych sędziów honorowych naszej organizacji.

 Po oficjalnym uroczystym otwarciu przystąpiono do rywalizacji.  W dwóch kategoriach wiekowych łącznie uczestniczyło 8 zespołu, po  4 drużyny w każdej kategorii.  Mistrzem w kat. juniorów została drużyna z Kędzierzyn-Koźla,  Wicemistrzem ekipa z Nysy, a na kolejnych miejscach stanęli odpowiedni  Opole i Kluczbork.

W kat. seniorów mistrzostwo z 2016 roku obroniła Nysa, wicemistrzem Kędzierzyn-Koźle, trzecia lokata dla Kluczborka, czwarta dla Opola.

W 12 spotkaniach zdobyto 64 bramki (39 w kat. juniorów, 25 w kat. seniorów).

Organizatorzy przyznali  nagrody indywidualne w obu kategoriach, które wręczała osobiście Przewodnicząca KS Opole Karolina Tokarska i Prezes OZPN w Opolu Tomasz Garbowski.

Wyróżnienia indywidualne :
Najlepszym strzelcem w młodszej kategorii okazał się Przemysław Mielczarek (Kluczbork) zdobywca 5 goli, a w kategorii seniorów Jarosław Klecza (Nysa) strzelec 3 goli.

Najlepszymi bramkarzami Turnieju odpowiednio w kat. juniorów i seniorów zostali Wojciech Folęga (Nysa) i Adam Piegza (Kędzierzyn-Koźle).

Najstarszymi zawodnikami tegorocznych zmagań byli w kat. juniorów Wiesław Kucia (Kluczbork), w kat. seniorów  Tadeusz Mróz (Nysa).

Administrator Marcin Janik 

 


Data publikacji: 31-01-2017 10:01
Opublikował: Marcin Janik
Data modyfikacji: 31-01-2017 10:06
Modyfikował: Marcin Janik