Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Druga Niemodlińska Dycha za nami

DSC_5335.jpeg

Podsumowanie i podziękowania Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Niemodlnie Krzysztofa Kubiaka Szanowni Państwo.

Za nami Ogólnopolski Bieg Uliczny, II NIEMODLIŃSKA DYCHA

Naszemu świętu przyświecała szczytna idea: upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, wolnego od używek i narkotyków oraz promocja Gminy Niemodlin jako przyjaznej dla biegaczy.

W sobotę 08.10.2016 . II Niemodlińska Dycha zgromadziła na starcie ponad 200 amatorów biegania z całej Polski. Mieliśmy przedstawicieli z Ukrainy i Niemiec oraz takich ośrodków jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Katowice, Szamotuły, Mielec i innych ale także wielu miast Opolszczyzny a wśród nich dużą ekipę z naszej gminy m. in. członków stowarzyszenia „ Niemodlin Biega”, Skalnika Gracze i innych sołectw. Były z nami władze Gminy w osobach: Pani Burmistrz Niemodlina Doroty Koncewicz, Pana Wice Burmistrza Aleksandra Juszczyka, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Palaka. Wspólną rozgrzewkę na linii startu przeprowadziła, znana zawodniczka LA z AZS Politechnika Opolska Paulina Rześniowiecka .

Wszystkich biegaczy i kibiców, na niemodlińskiej ziemi, przywitała Pani Burmistrz Dorota Koncewicz, życząc wszystkim sukcesów i niezapomnianych przeżyć. Punktualnie o godz. 14.00, po honorowym starcie Pani Burmistrz, wystrzałem z pistoletu startowego, biegacze ruszyli na trasę, która miała bardzo urozmaicone ukształtowanie i przebiegała ulicami: Reymonta ( start i meta przy hali sportowej ), Opolską, Wojska Polskiego, Lwowską, Korfantego, Daszyńskiego, Lipno ( na końcu sołectwa znajdował się pośredni pomiar czasu i nawadnianie biegaczy ) następnie polną drogą do RSP Wydrowice, groblą do ul. Konopnickiej przez Sady do ul. Reymonta do linii mety przy hali sportowej. Niezmiernie ważne było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zmagań sportowych. Bieg prowadził motocykl Policji, na trasie porządku pilnowali i zabezpieczali trasę: funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Opolu i posterunku w Niemodlinie, Strażnicy Miejscy, Wozy Bojowe OSP z Krasnej Góry, Grabina, Grodźca i Rogów z załogami oraz wolontariusze – nauczyciele w.f. z Gminnych Szkół, trenerzy UKS Jedynka Niemodlin, pracownicy OSiR. Za ostatnim uczestnikiem biegu poruszał się radiowóz Policji, karetka ratownictwa medycznego i bus Firmy Euroservices z napisem koniec biegu. W odwodzie, obok hali sportowej, czuwała druga karetka służby medycznej z obsługą i odpowiednim sprzętem. Nad całością, przede wszystkim nad prawidłowością przebiegu imprezy, pomiarem czasu i szybkim przekazaniem wyników, czuwała profesjonalna firma Datasport, oraz sędziowie PP. Przemek Cygler i Tomek Hrycaj. Każdy uczestnik, w numerze startowym, miał elektroniczny chip, dzięki temu zaraz po biegu, każdy otrzymywał wynik jaki osiągnął na mecie. Również firma Datasport, na linii mety umieściła telebim, na którym na bieżąco, licznie zgromadzeni kibice, mogli śledzić wyniki z punktu pośredniego i po minięciu linii mety. Wyniki zatwierdzał sędzia główny imprezy Pan Przemysław Cygler. Imprezę, środową i sobotnią, profesjonalnie prowadził, szef redakcji sportowej Radia Opole Pan Donat Przybylski. Rywalizacja na trasie była bardzo zacięta a biegacze uzyskali czasy od nieco powyżej 31 minut do 1 godziny 25 minut. Wszyscy uczestnicy, którzy wystartowali, ukończyli w dobrej kondycji bieg i na linii mety z rąk Pani Burmistrz Doroty Koncewicz, Pana Wice Burmistrza Aleksandra Juszczyka i Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Palaka otrzymywali pamiątkowe medale.

Na uwagę i słowa podziwu zasługuje, jedyny w stawce startujących na wózku inwalidzkim mieszkaniec Niemodlina Mirek Jankowski, który ukończył bieg . Otrzymał on wielką owację od uczestników biegu i kibiców a od radnych naszej gminy Państwa: Zbigniewa Palaka, Barbary Wydry, Danuty Unijewskiej, Zbigniewa Webera , Jana Janika, Stanisława Janiaka, Mirosława Deca nagrodę specjalną.

Prowadziliśmy klasyfikację Open kobiet i mężczyzn, tutaj nagradzana była pierwsza szóstka biegaczek i biegaczy: nagrodami finansowymi, pucharami i medalami. Nagradzani byli również, pamiątkowymi statuetkami i materiałami promocyjnymi Gminy Niemodlin, najlepsze biegaczki i biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych: K.M. – 16, K.M. – 20, K. M. – 30, K.M. – 40, K. M. – 50 i K.M. – 60 oraz najstarsza i najstarszy uczestnicy biegu, najmłodszy i najmłodsza uczestnicy i najlepsza Niemodlinianka i najlepszy Niemodlinianin. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali tzw. pakiety startowe w których mieliśmy torby z logo i nazwą gminy, pamiątkową koszulką z logo biegu, pamiątkowym medalem i wodą.

Najlepszym uczestnikom biegu nagrody wręczała Pani Burmistrz Dorota Koncewicz Pan Poseł na Sejm RP Rajmund Miller oraz nasi wspaniali sponsorzy:

1. Pan Prezes Zbigniew Kosterkiewicz z RSP Wydrowice ufundował nagrodę za I miejsce w kategorii Open Mężczyzn,

2. Pan Ryszard Błaszczuk Firma Elsab ufundował nagrodę za I miejsce w kategorii open kobiet

3. Pan Marian Oleksa Restauracja Na Wyspie ufundował nagrodę za II miejsce w kategorii open mężczyzn

4. Panowie Michał Rutkowski i Medard Banera – Firma Moris Polska Sp. z o.o. ufundowali dwie nagrody: II i III w kategorii kobiet

5. Pan Grzegorz Błaszczuk Zakład Stolarski Schodek z Korfantowa, ufundował III nagrodę w kategorii mężczyzn

6. Pan Poseł Rajmund Miller ufundował nagrodę za IV miejsce w kategorii mężczyzn

7. Pan Bartłomiej Walków Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych RM Niemodlina ufundował IV nagrodę w kategorii kobiet

8. Pan Józef Jakubik Cegielnia Niemodlin ufundował nagrodę za V miejsce w kategorii mężczyzn

9. Pan Andrzej Mamczyński Firma WARM Niemodlin ufundował nagrodę za V miejsce w kategorii kobiet

10. Pan Rafał Dolak warsztat samochodowy Niemodlin ufundował nagrodę za VI miejsce w kategorii mężczyzn

11. Pan Jan Oleksa ufundował nagrodę za VI miejsce w kategorii kobiet

Pozostałe nagrody rzeczowe ufundowali:

1. Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz

2. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie

3. Firma WARM Niemodlin Pan Andrzej Mamczyński

4. Firma Tip – Top myjnia samochodowa Maciej Sowierszenko

Sponsorami imprezy byli również:

1. NETTO Niemodlin

2. Spółdzielnia Rolmet Niemodlin

3. PSS Społem Niemodlin

4. Euroservices Niemodlin

Wszyscy uczestnicy biegu II Niemodlińska Dycha chwalili organizację biegu, przebieg trasy jej zabezpieczenie oraz profesjonalne jej przeprowadzenie. Wszyscy zadeklarowali start w następnym roku i przede wszystkim promocję biegu w swoich środowiskach. Cel główny imprezy został osiągnięty a była nim promocja Gminy Niemodlin w całym kraju i w Województwie Opolskim. Wydarzenia z Niemodlina były pokazywane w telewizji, mówiono o nich w radio oraz pisano w prasie. Dzięki pracownikowi Urzędu Gminy Niemodlin Panu Arturowi Pieczarce, już w trakcie biegu zdjęcia ukazywały się na Facebooku Urzędu. Po biegu każdy z uczestników wrzucał zdjęcia na swoje profile i strony swoich klubów. Z tego też powodu bieg i Gmina Niemodlin promowane były w całej Polsce.

W załączniku wyniki II Niemodlińskiej Dychy: http://wyniki.datasport.pl/results1974/

Dyrektor OSiR

Krzysztof Kubiak

 

P O D Z I Ę K O W A N I E

II NIEMODLIŃSKA DYCHA nie mogłoby dojść do skutku gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, którym w tym miejscu należą się słowa uznania i podziękowania. Pomysł to tylko początek działania, natomiast przygotowanie imprezy i jej przeprowadzenie i zakończenie to ogromna ilość zabiegów i współpracy wielu osób. Dziękuję więc serdecznie:

1. Posłowi na Sejm RP Panu Rajmundowi Millerowi i władzom Gminy Niemodlin z Panią Burmistrz Dorotą Koncewicz na czele za wspieranie organizatorów imprezy, ufundowanie nagród, objęcie Patronatem i obecność podczas naszej imprezy. Podziękowania również dla Pana Wice Burmistrza Aleksandra Juszczyka za pomoc, wspieranie imprezy i za to że był z nami podczas jej trwania. Panu Arturowi Pieczarce podziękowanie za to że był z nami i prowadził zapis zdjęciowy i filmowy imprezy, który natychmiast ukazywał się na portalach społecznościowych i na stronie Gminy Niemodlin.

2. Radzie Gminy z Panem Przewodniczącemu Zbigniewem Palakiem na czele podziękowania za obecność na imprezie i wręczanie medali na linii mety. Podziękowania również dla Państwa Radnych za obecność i wspieranie imprezy. Dla Pana Radnego Bartłomieja Walkowa za start i ukończenie biegu na dobrym miejscu, w dobrym czasie i w dobrej kondycji.

3. Sponsorom imprezy: Panu Prezesowi Zbigniewowi Kosterkiewiczowi z RSP Wydrowice, Panu Ryszardowi Błaszczukowi z Firmy Elsab, Panu Marianowi Oleksa z Restauracji Na Wyspie, Panom Michałowi Rutkowskiemu i Medardowi Banerze z Firmy Moris Polska, Panu Grzegorzowi Błaszczukowi Firma Schodek, Posłowi na Sejm RP Panu Rajmundowi Millerowi, Przewodniczącemu Komisji Spraw Społecznych RM Niemodlina Panu Bartłomiejowi Walków, Panu Józefowi Jakubikowi Cegielnia Niemodlin, Panu Andrzejowi Mamczyńskiemu Firma WARM, Panu Rafałowi Dolakowi warsztat samochodowy, Panu Janowi Oleksa, Panu Maciejowi Sowierszenko Firma Tip-Top Myjnia Samochodowa, za ufundowanie nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników.

4. Wielkie dzięki dla pracowników OSiR za mrówczą pracę dla przygotowania imprezy, jej przeprowadzenia i zakończenia. Za zabezpieczenie trasy, przygotowanie infrastruktury biegu.

5. Dziękujemy służbom mundurowym za przygotowanie, przeprowadzenie zabezpieczenia trasy: funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Panu Komendantowi i funkcjonariuszom Posterunku Policji w Niemodlinie, Panu Prezesowi OSP Gminy Niemodlin Krzysztofowi Piątkowi i poszczególnym strażakom i ich jednostkom OSP w Grabinie, Krasnej Górze, Rogach i Grodźcu, Panom ze Straży Miejskiej Gminy Niemodlin.

6. Dziękuję Panu Jackowi Ciepluchowi i jego obsłudze dwóch karetek pogotowia za zabezpieczenie medyczne imprezy. Szczęśliwie Państwa interwencja nie była konieczna. Wszyscy uczestnicy w dobiegli w dobrej kondycji ale Państwa usługa została przeprowadzona w sposób profesjonalny.

7. Wszystkim wolontariuszom, wielkie dzięki za zabezpieczenie trasy. Wasza praca pozwoliła na bezpieczne przeprowadzenie biegu.

8. Wydziałowi Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, Klubowi Sportowemu AZS Politechnika Opolska i jej czołowej zawodniczce Pani Paulinie Rześniowieckiej za przeprowadzenie profesjonalnej rozgrzewki przed biegiem i pomocy w przygotowaniu imprezy.

9. Działaczom i trenerom Szkolnego Związku Sportowego w Niemodlinie i UKS Jedynka Niemodlin za przygotowanie i przeprowadzenie biegu

10. Firmie Data Sport za profesjonalne przeprowadzenie zapisów, prowadzenie biura zawodów, wydawanie numerów oraz pomiar czasu biegu i szybkie podanie wyników

11. Spikerowi Donatowi Przybylskiemu szefowi redakcji sportowej Radia Opole za stworzenie niezapomnianej atmosfery i profesjonalny komentarz i przeprowadzenie biegów oraz sprawne kierowanie wręczaniem nagród.

12. Kibicom dopingującym biegaczy na całej trasie biegu. W tym miejscu pragnę również przeprosić mieszkańców naszej gminy za niedogodności związane z zamknięciem dróg po których odbywał się bieg.

13. Szczególne podziękowania należą się biegaczom zrzeszonym w stowarzyszeniu Niemodlin Biega za pomysł i pomoc w organizacji imprezy oraz wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w naszym biegu, za to że byli z nami i za to że walczyli na trasie w duchu fair play.

14. Firmie Euroservices Polska i jej Prezesowi Andrzejowi Kristman za udostępnienie samochodu do obsługi biegu.

15. Panu Henrykowi Decowi za udostępnienie terenu i umożliwienie przeprowadzenia biegu po posesji Archiwa Opolskie.

16. Grupie biegaczy z Niemodlina za pomoc w organizacji biegu i załatwienie pysznych słodkich bułeczek.

17. Wszystkim uczestników Biegu za to że mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wzięli udział w naszej imprezie i przyczynili się do ustanowienia dwóch rekordów: frekwencji i wyniku, który, w porównaniu z poprzednią edycją, został poprawiony prawie o trzy minuty.

Dyrektor OSiR

Krzysztof Kubiak

[gallery,id_cms='2

 Administrator Marcin Janik           


Data publikacji: 10-10-2016 10:51
Opublikował: Marcin Janik
Data modyfikacji: 13-10-2016 10:03
Modyfikował: Marcin Janik