Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Kadra Polski na basenie w Lipnie

b1.jpeg

Niemodlin – miejsce, któremu pisany jest sport

Historia kompleksu sportowego usytuowanego w Niemodlinie/Lipnie piastuje w sobie opowieść z okresu międzywojennego o przygotowaniach niemieckich pływaków do Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w 1936r. w Berlinie. Z dużym prawdopodobieństwem trenowali tam zdobywcy późniejszych medali na co wskazują zapiski niemodlińskich kronikarzy. Kompleks przeszedł długą drogę, „w 1934 roku zakończono budowę basenu kąpielowego, powszechnie nazywanego „kąpieliskiem w Lipnie”, użytkowany wiele lat po wojnie (ocalał podczas wojennej zawieruchy) będąc nadal postrzegany jako obiekt z dobrą infrastrukturą komunikacyjną, dużym potencjałem sportowym na skraju Borów Niemodlińskich.

Miejsce posiada sportowe wibracje, a żeby je promować, nawiązać do tradycji i dobrych zwyczajów sportowych obiektu, ale w równym stopniu miejscowości, firma Moris Polska we współpracy i dzięki uprzejmości znajomych ze środowiska sportowego zaprosiła do Niemodlina/Lipna najmłodszą kadrę polską na treningi o charakterze pokazowym. Władze gminy w porozumieniu z firmą Moris Polska zaproponowały, by przedstawiciele kadry przygotowywali się na tym obiekcie do nadchodzących Mistrzostw. W treningu wezmą udział Mistrzyni Polski Juniorów w kategorii 17-18 lat – Marta Hasny, Michał Szyndler – 5m w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Mateusz Roman – 8m w Mistrzostwach Polski Juniorów, kadra Młodzików - Michał Lewandowski, Wojtek Wieczorek, Matylda Roman, Mistrz Polski Młodzików w kategorii 12 lat- Michał Maystrenko oraz Patryk Podgórski – II v-ce Mistrz Polski Młodzików 12 lat jak również Klub Zryw Opole pod bacznym okiem wielokrotnego trenera kadry województwa opolskiego Pana Jacka Urantówki.

Obiekt stanowi idealne miejsce dla pływaków albowiem znajduje się tam jedna z nielicznych w Polsce niecek pływackich o dł. 100m. i szerokości 40m. Dodatkowym elementem zwiększającym jego atrakcyjność jest duża niecka dla małych dzieci oraz dla osób niepływających.

Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 4 lipca 2015r. i rozpocznie się o godzinie 9:00.

Celem organizowanej imprezy sportowej, oprócz treningu młodej kadry, ma być prezentacja obiektu dla szerokiej publiczności, promocja okolicy, pobudzenie do sportowego stylu życia oraz zaproszenie do uczestnictwa w sportowych wydarzeniach mieszkańców okolicznych miejscowości. Obiekt należy do OSiR-u Niemodlin i z powodzeniem zarządzany jest przez Dyrektora Krzysztofa Kubiaka, który myśli nad dynamicznym rozwojem kompleksu.

Moris Polska prowadzi obecnie rozmowy z władzami gminy w sprawie modernizacji kompleksu sportowego, by przywrócić jego dawną świetność i umożliwić mieszkańcom oraz polskiej kadrze kontynuację sportowych poczynań na wysokim poziomie.

 

 

 

 

 


Data publikacji: 01-07-2015 12:45
Opublikował: Marcin Janik
Data modyfikacji: 01-07-2015 12:53
Modyfikował: Marcin Janik