Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Oldboje Niemodlin Mistrzem NHLP po raz trzeci

XI Mistrzostwa Województwa Samorządowców  Niemodlin 2014.jpeg

We wtorek 11 marca zakończyliśmy 4 edycję Niemodlińskiej Halowej Ligi Piłkarskiej. W stawce jedenastu  drużyn po raz olejny i trzeci raz z rzędu  mistrzostwo odniosła najstarsza drużyny ligi Oldboje Niemodlin.  Gratulujemy. NHLP cieszy się wielkim zainteresowaniem i to nie tylko  w Naszej Gminie, ale również poza nią. W stawce 11 ekip były zespoły  z Opola, Krapkowic, Grodkowa, Osieka Grodkowskiego i oczywiście nasze drużyny z Grabina, Krasnej Góry i  Niemodlina. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy 22 października 2013 roku ostanie w dniu 11 marca 2014 roku., rozegraliśmy 22 kolejki, 100 spotkań, strzeliliśmy 1161 bramek. Walka o tytuł trwała do ostatniej kolejki, a nawet do ostatniego spotkania sezonu, w którym Oldboje pokonali zespół Huraganu Grabin 8:3. Rywalami Oldbojów do tytułu bała drużyna UEG Grodków, która aby wygrać ligę musiała pokonać Smakoszy z Osieka Grodkowskiego i czekać na potknięcie Oldbojów. Pierwszy warunek został wypełniony w 100 a nawet w 120 %, UEG pokonało Smakoszy 18:1, niestety drugi warunek nie został spełniony i Grodkowianie zajęli drugie miejsce w NHLP. Na pudło w ostatniej kolejce wskoczyło Bongo, które wykorzystało potkniecie FC Małe, porażka w ostatniej kolejce z KGKS Krasna Góra  5:6. 

Wczoraj 11 marca po ostatnim meczu, odbyło się uroczyste zakończenie NHLP, w imieniu Burmistrza Niemodlina Pana Mirosława Stankiewicza, nagrody wręczał Zastępca Burmistrza Pan Bartłomiej Kostrzewa oraz Dyrektor OSiR Pan Krzysztof Kubiak. Nagrodami tradycyjnie były okazałe puchary i efektowne dyplomy, a zwycięzcy otrzymali efektowny komplet strojów piłkarskich z napisem „mistrz NHLP”. Tradycyjnie przyznano indywidualne wyróżnienia, dla najlepszego bramkarza, najlepszego zawodnika i króla strzelców NHLP. Wprowadziliśmy również nowość, po raz pierwszy historii NHLP, przeprowadziliśmy plebiscyt internetowy i daliśmy możliwość kibicom i zawodnikom, aby dokonali wyboru,  najlepszego zawodnika i bramkarza ligi. Głosowanie choć trwało krótko,  cieszyło się wielkim zainteresowaniem, co świadczy o dużym zainteresowaniu rozgrywkami.

Królem strzelców 4 edycji NHLP,  drugi rok z rzędu  został super snajper UEG Grodków Dawid Schie który strzelił 75 bramek, najlepszym zawodnikiem Zygmunt Bąk Oldboje Niemodlin, a najlepszym bramkarzem Paweł Paradowski FC Niemodlin.

W głosowaniu internautów w kategorii najlepszy bramkarz wygrał zawodnik UEG Grodków Paweł Różycki, a w kategorii  najlepszy zawodnik Dawid Schie również z UEG Grodków.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział  rozgrywkach, dziękujemy kibicom za doping, szczególnie dziękujemy Sandrze i Patrycji, które prowadziły sekretariat ligi. Dziękujemy również Danielowi Hohaisel, który  stworzył logo  ligi, jest założycielem strony www.nhlp.futbolowo.pl, zaprojektował również dyplomy.  

Już dziś zapraszamy do udział w następnej 5 edycji NHLP, zapraszamy również do odwiedzania naszych stron, na których będziemy informować o turniejach i imprezach organizowanych przez OSiR w Niemodlinie.

Jutro galeria zdjęć.


Data publikacji: 12-03-2014 15:21
Opublikował: Marcin Janik
Data modyfikacji: 12-03-2014 15:26
Modyfikował: Marcin Janik