Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Wyniki zawodów siłowych na Orliku

S4037115.jpeg
 
            W ostatnią niedzielę 2 czerwca,  na Orliku w Niemodlinie animator Rafał Krawiec przeprowadził niecodzienne  zawody sportowe.  Zainteresowanie młodych sportowców było również wysokie, tak jak  w przypadku zawodów edukacyjno-sportowych.
 
            Konkurencja polegała na wypchaniu przeciwnika z półkola znajdującego się przy polu karnym  na boisku piłki nożnej. Zasada była prosta: dwie osoby stojąc tyłem do siebie w środku półkola  miały między sobą  mały materac, na sygnał bez pomocy rąk, tylko za pomocą mięśni nóg musiały się siłować tak długo aż jeden z zawodników zostanie wypchany z półkola. Przegrywała ta osoba której dwie stopy znajdowały się poza obszarem rywalizacji.
 
            Zapisało się 8 osób ze szkoły podstawowej, które zostały podzielone w wyniku losowania na poszczególne pary.  Cały przebieg rywalizacji przebiegał na zasadzie każdy z  każdym (kto przegrywa odpada). W dalszym etapie pojedynki toczyły się o kolejne miejsca tj.: 1, 3, 5 oraz 7 miejsce. 
 
 
            Wyniki i ich wykonawcy przedstawiają się następująco:
 
 
1 miejsce Michał Kolman
2 miejsce Miłosz Cymbała
3 miejsce Adam Skorupa
4 miejsce Olaf Adamowicz
5 miejsce Kacper Grin
6 miejsce Michał Bochnak
7 miejsce Damian Kaczorowski
8 miejsce Tomasz Witek
 
 
      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodkich poczęstunków oraz napoi owocowych. Poza czysto sportową rywalizacją młodzi sportowcy jednocześnie wykonywali tzw. ćwiczenie statyczne tzn.: napięcie mięśni się zmienia lecz ich długość rozciągania nie, jest to tzw. skurcz izometryczny. Takie ćwiczenia wzmacniają i rozwijają przede wszystkim mięśnie odpowiedzialne za utrzymywanie struktury ciała, mięśnie stabilizujące, są więc doskonałym ćwiczeniem dla osób młodych osób które jeszcze rosną i rozwijają się.

 
 
 
Opracował
Rafał Krawiec