Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Oldboje obronili Mistrzostwo NHLP

SAM_4767.jpeg

We wtorek 5 marca br. zakończyły się rozgrywki trzeciej edycji NHLP. Ponad cztery miesiące trwała rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny ligi, tytuł w ostatniej kolejce  rzutem na taśmę obronili  ubiegłoroczni triumfatorzy zespół Oldbojów. Ale po kolei.

Ostatnia kolejka zapowiadała się pasjonująco.

O godzinie 17.30 na parkiet wyszły drożyny KGKS i FC Małe, zacięty pojedynek zakończył się remisem, a więc emocje rosły.

Niestety druga drużyna w generalnej klasyfikacji po 17 kolejkach  Ekipa Joja mająca szansę na Mistrzostwo , stawiła się na swój mecz w "okrojonym" składzie i musiała uznać wyższość swoich rywali Covebowców z Grodkowa i Niemodlina, wynik tego pojedynku 15:19 dla Covebo i koniec marzeń o tytule Ekipy Joja. Tym samym faktem stało się że Mistrzostwo zdobyli obrońcy tytułu i jednocześnie najstarszy zespól ligi Oldboje.

Ostatni sportowy akcent NHLP to  mecz Oldbojów  z Euro Tamem Tułowice. Pojedynek  zapowiadał się arcy ciekawie. Zwycięstwo ekipy z Tułowic dawało jej tytuł wicemistrza NHLP, niestety stary/nowy  mistrz Oldboje, nie dał szans pretendentom do drugiego miejsca w lidze, pewnie ograł swoich rywali 4:1 i potwierdził swoją dominację w rozgrywkach NHLP po raz drugi z rzędu.

Po meczach odbyło się oficjalne  zakończenie trzeciego Sezonu Niemodlińskiej Halowej Ligi Piłkarskiej. Na zakończenie i uroczyste wręczenie nagród przybył Pan Bartłomiej Kostrzewa zastępca Burmistrza Niemodlina i Pan Krzysztof Kubiak Dyrektor OSiR w Niemodlinie, którzy wręczali nagrody wszystkim drużyną i indywidualne wyróżnienia zawodnikom.

Jak co roku  główną  nagrodą dla zwycięzców, był  komplet strojów sportowych, okazały puchar i dyplom, druga i trzecia drużyna  otrzymały puchar i dyplom, a pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrodzono również najlepszego strzelca NHLP, a został nim Dawid Schie 50 bramek (Covebo), najlepszego bramkarza, którym został Mateusz Szymków (FC Niemodlin) i najlepszego zawodnika NHLP Zygmunta Bąka (Oldboje). Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki, pamiątkowe koszulki i dyplom. Jak co roku pamiątkowe i okazałe dyplomy zaprojektowane zostały przez naszego kolegę Daniela Hoheisel, który jest również założycielem i administratorem strony NHLP.

I tak zakończył się trzeci sezon Niemodlińskiej Halowej Ligi Piłkarskiej, za który bardzo dziękujemy wszystkim drużynom, szczególnie tym które dotrwały do końca rozgrywek. Specjalne podziękowania należą się dla  KGKS Krasna Góra i Sparty Niemodlin, które mimo nie najlepszych wyników sportowych, dzielnie stawiały czoła swoim przeciwnikom, a ich postawa na boisku była zawsze ambitna i pełna walki. Dziękujemy również Sandrze, Patrycji i Weronice, za każdy wtorek spędzony na hali przy obsłudze sekretariatu ligi. Dziękujemy pracownikom OSiR w Niemodlinie Pani Irence, Pani Krystynie, Panu Jankowi i Panu Jurkowi, za czystość, sprawną i miłą obsługę podczas rozgrywek. Na koniec szczególnie dziękujemy naszym licznym  kibicom.

SAM_4777.jpeg

Skład Oldbojów: Grzegorz Bąk, Sebastian Górski, Henryk Dec, Zygmunt Bąk, Piotr Kramczyński, Grzegorz Kutyła, Daniel Kownacki, Krzysztof Gut, Dariusz Hołyński, Andrzej Korba, Marcin Janik,  Prezes Zbigniew Weber

Tabela ligowa - końcowa

Inne rozgrywki » I liga
1. OLDBOJE 42 plus
2. EKIPA JOJA 38 minus
3. FC Niemodlin 37 minus
4. COVEBO Grodków 36 plus
5. EUROTAM Tułowice 35 minus
6. FC MAŁE 26 bz
7. OLIMPIA Lewin Brzeski 16 bz
8. KGKS Krasna Góra 12 bz
9. SPARTA Niemodlin 11 bz
10. LZS Tłustoręby 5 bz

Szersze tabele i więcej statystyk na http://nhlp.futbolowo.pl/

Zapraszamy do udziału w następnej edycji NHLP.

Galeria