Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Finał Mistrzostw Polski był o krok

kin3.jpeg

Finał Mistrzostw Polski był naprawdę blisko

W niedzielę 30 maja  w  Opolu siatkarki UKS Jedynka Niemodlin rozegrały Wojewódzki Finał Kinder Joy w kategorii czwórek. Dziewczyny znalazły się wśród ośmiu najlepszych drużyn Opolszczyzny, droga do Mistrzostw Polski stała otworem bo z turnieju w Opolu awans do Mistrzostw Polski otrzymywały dwie najlepsze drużyny  turnieju. W grupie A Niemodlinianki podopieczne Agnieszki Dudy w pierwszych dwóch spotkaniach grupowych nie miały sobie równych  i po dwóch szybkich zwycięskich meczach  2:0 z Kędzierzynem Koźle  i 2:0 Komprachcicami, przyszedł czas na trzecie spotkanie w grupie z jednym  z faworytów turniej Uco Uni Opole 2. Pierwszy set zaczął się od pewnego prowadzenia Naszych siatkarek 8:2, dalsza faza spotkania to seria błędów i Opolanki  doprowadziły do stanu 7:8, ale po chwili ostra i zacięta walka, która obfitowała w długie zacięte akcje i wiele niemożliwych bodbijanych piłek przez Nasze siatkarki, doprowadziły do zwycięstwa 15:13. Do pełni szczęścia, czyli do wyjścia z  grupy z pierwszego miejsca, które  dawało niemal pewny awans do upragnionych finałów MP, pozostało wygranie jeszcze jednej partii. Niestety w drugiej partii w pewnym momencie coś się zacięło w dobrze działającej „maszynie” i Opolanki, wygrywają spotkanie 2:1.
Z grupy A dziewczyny awansują do finału opolskiego turnieju z drugiego miejsca. W fazie finałowej dziewczyny notują zdecydowaną i efektowną  wygraną 2:0 z ekipą z  Kluczborka i wkalkulowaną porażkę ze zdecydowanymi faworytkami Eco Uni Opole 1 0:2.

Tak mało i tak wiele można by rzec po tym turnieju, dziewczyny ciężką pracą stały się trzecią siłą w Województwie Opolskim,  a gdyby nie pandemia, to pewnie byłby jeszcze dalej, może i na Mistrzostwach Polski? W czasie pandemii Niemodlinianki ominęły   między innymi  w 2019 i 2020 roku finał wojewódzki szkół podstawowych, gdzie były jednym z faworytów do złota i pewnie wiele innych sportowych sukcesów, na które ciężko pracowały.

Czego zabrakło w turnieju w  Opolu do awansu na Mistrzostwa Polski w „Kinderkach”? Na pewno warunki fizyczne były kluczem do zwycięstwa, ale ambicja, determinacja, charakter i ogromne poświęcenie „Naszych małych Mrówek” bo tak można nazwać Nasze siatkarki, którym brakuje (jeszcze!) centymetrów, była imponująca i do szczęścia było naprawdę blisko. Gratulujemy!!!

Skład UKS Jedynka Niemodlin:

Oliwka Mainka,
Maja Hildenrand,
Natalka Janik,
Daria Bernacka,
Wiktoria Kaszuba, trener Agnieszka Duda.

 

Administrator Marcin Janik.


Data publikacji: 31-05-2021 11:33
Opublikował: Marcin Janik
Data modyfikacji: 31-05-2021 11:44
Modyfikował: Marcin Janik