Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Sezon NLF zamknięty

DSC_0265.jpeg

Koniec sezonu NLF 2019/2020 pod patronatem Burmistrz Niemodlina Pani Doroty Koncewicz, która ufundowała nagrody i upominki dla najlepszych w lidze. Tak za nami 10 lat wspólnego „haratania w gałę”, mamy nadzieję, że była to dla Was przyjemność pogrania wspólnie w tę małą odmianę futbolu jakim jest futsal. Trzy miesiące rozgrywek szybko minęły, niektórzy powracają na zielone boiska, inni będą z utęsknieniem czekać na kolejny sezon NLF. W Naszych rozgrywkach wystartowało 8 zespołów, rywalizację zakończyło 7 ekip, najlepszą po raz kolejny i 5 raz z rzędu okazała się drużyna ANJ Ząbkowski Niemodlin, 6 wicemistrzostwo zanotowali Oldboje, którzy mają na koncie również 4 mistrzostwa NLF i są najbardziej utytułowaną drużyną ligi, o trzecią lokatę do ostatniej kolejki walczyły Diwapersonalservice Opole i FC Tuło, w spotkaniu 14 kolejki szalę na swoją korzyść ostatecznie przechylili zawodnicy z Opola i w debiucie w Naszej lidze zameldowali się na pudle. Kolejne lokaty, czyli IV zajęli wspomniani powyżej futsaliści FC Tuło, V Huragan Grabin, VI KGKS Krasna Góra i VII Czarni Niemodlin. Tak przedstawia się końcowa klasyfikacja NLF 2019/2020, jako organizator cieszymy się, że od dziesięciu lat możemy wspólnie stworzyć amatorskie rozgrywki w naszym mieście, które stoją na przyzwoitym poziomie a w rozgrywkach grają już kolejne pokolenia sportowców. W naszych rozgrywkach rywalizują ojciec z synem, wujek z siostrzeńcem, kuzyn z kuzynem i wspólnie tworzymy fajną sportową i przyjacielską atmosferę. Cieszymy się również, że w naszych rozgrywkach oprócz stałych bywalców, czyli „Huraganistów” z Grabina, „Górali” z Krasnej Góry przybywa również ktoś nowy w tym roku byli to Diwapersonalservice Opole, FC Tuło z Tułowic i Czarni Niemodlin, no i należy wspomnieć choć po krótce wspomnieć o drużynie, która nie dokończyła rozgrywek Moja Ulubiona Drużyna z Opola. Kolejność już znamy i trochę historii też, więc trzeba skupić się na kolejnych faktach NLF obecnego sezonu.

Po ostatnim gwizdku sezonu około godziny 21, nastąpiło oficjalne zakończenie sezonu NLF 2019/2020, nagrody w imieniu Pani Burmistrz wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Bartosz Wajman, który podziękował wszystkim za wspólną rywalizację, dokonał krótkiej analizy rozgrywek i przeszliśmy do ceremonii wręczania nagród. Wspaniałe szklane puchary otrzymały wszystkie drużyny, dodatkowo Mistrz ANJ Ząbkowski Niemodlin tradycyjnie otrzymał wspaniały trykot meczowy, że złotym napisem MISTRZ Niemodlińskiej Ligi Futsalu.
Następnie rozdano wyróżnienia indywidualne dla zawodników:

KRÓLA SRZELCÓW – Zygmunt Bąk Oldboje Niemodlin zdobywca 59 trafień,

NAJLEPSZY ZAWODNIK – Grzegorz Stencel ANJ Ząbkowski Niemodlin,

NAJLEPSZY Bramkarz – Kamil Stach Diwapersonalservice Opole,

NJSTARZY ZAWODNIK – Dariusz Hołyński Oldboje Niemodlin,

NAJMŁODZY ZAWODNIK – Miłosz Korba.

Nie byłoby sprawnej organizacji naszej NLF, gdyby nie wspaniałe wolontariuszki, które od początku są z nami i pomagają nam w sprawnym przeprowadzeniu naszych rozgrywek a są to Sandra i Patrycja, jest też Ola, która pomaga nam od kilku lat, ale mamy wrażenie, że z ligą związana jest od zawsze i najmłodsza Natalka, która jest od początku NLF, ale najpierw z racji wieku (2 lata) trochę przeszkadzała, ale w tym roku była już pełnoprawny członkiem sekretariatu (wolontariatu). Dziewczyny za swoją pracę z rąk Przewodniczącego otrzymały drobne upominki i podziękowania.

I tak do końca dobiegły 10 sezon Niemodlińskiej Ligi Futsalu, jeszcze raz wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, emocje sportowe i wolontariat, dziękujemy również naszym wierny i licznie przybywającym kibicom. Do zobaczenia w nowym sezonie.

LP

Zespół

Mecze

Punkty

Z

R

P

Bramki

1

ANJ Ząbkowski

14

42

14

0

0

132:36

2

Oldboje

14

33

11

0

3

128:37

3

Diwa Personalserwice

14

31

10

1

3

77:38

4

FC Tuło

14

25

8

1

5

83:55

5

Huragan

14

18

6

0

8

94:104

6

KGKS Krasna Góra

14

9

4

0

10

44:114

7

Czarni Niemodlin

13

3

1

0

12

38:125

8

Moja Ulubiona Drużyna

13

0

0

0

13

6:93

 

Administrator Marcin Janik.