Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Podziękowania

DSC_0452.jpeg

Szanowni Państwo.

                           Za nami Ogólnopolski Bieg Uliczny, V NIEMODLIŃSKA DYCHA  

Naszemu świętu  przyświecała szczytna idea: upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, wolnego od używek i narkotyków oraz promocja Gminy Niemodlin jako przyjaznej dla biegaczy.

                          W sobotę 21.09.2019  V Niemodlińska Dycha zgromadziła na starcie ponad 200 amatorów biegania z całej Polski. Mieliśmy przedstawicieli z Ukrainy, Maroko, Włoch  i Niemiec oraz takich ośrodków jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Katowice, Szamotuły, Mielec i innych ale także wielu miast Opolszczyzny  a wśród nich dużą ekipę z naszej gminy m. in. członków stowarzyszenia „ Niemodlin Biega”, Skalnika Gracze i innych sołectw. Były z nami władze Gminy w osobach: Pani Burmistrz Niemodlina Doroty Koncewicz, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej  Bartosza Wajmana oraz Poseł na Sejm RP Pan Rajmund Miler. Wspólną rozgrzewkę na linii startu przeprowadził, znany, olimpijczyk, przed laty  świetny skoczek wzwyż Pan Janusz Trzepizur  z AZS Politechnika Opolska .

Wszystkich biegaczy i kibiców, na niemodlińskiej ziemi, przywitała Pani Burmistrz Dorota Koncewicz, życząc  sukcesów i niezapomnianych przeżyć. Punktualnie o godz. 14.00, po honorowym starcie Pani Burmistrz, wystrzałem z pistoletu startowego, biegacze ruszyli na trasę, która miała bardzo urozmaicone ukształtowanie i przebiegała ulicami: Reymonta ( start i meta przy hali sportowej ), Reja, Wolności, Aleją Słoneczną, Korfantego, Daszyńskiego, Lipno ( na końcu sołectwa znajdował się pośredni pomiar czasu i nawadnianie biegaczy ) następnie polną drogą do RSP Wydrowice, groblą do ul. Konopnickiej przez Sady do  ul. Reymonta do linii mety  przy hali sportowej. Niezmiernie ważne było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zmagań sportowych. Bieg prowadził motocykl Policji, na trasie porządku pilnowali i zabezpieczali trasę: funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Opolu i posterunku w Niemodlinie, Strażnicy Miejscy, Wozy Bojowe OSP z Krasnej Góry, Grabina, Grodźca, Graczy i Rogów z załogami oraz wolontariusze – nauczyciele w.f. z Gminnych Szkół, trenerzy UKS Jedynka Niemodlin, pracownicy OSiR. Za ostatnim uczestnikiem biegu poruszał się radiowóz Policji, karetka ratownictwa medycznego i bus z napisem koniec biegu. W odwodzie, obok hali sportowej, czuwała druga karetka służby medycznej z obsługą i odpowiednim sprzętem. Nad całością, przede wszystkim nad prawidłowością przebiegu imprezy, pomiarem czasu i szybkim przekazaniem wyników, czuwała profesjonalna firma Datasport, oraz sędziowie PP. Przemek Cygler i Tomek Hrycaj. Każdy uczestnik, w numerze startowym, miał elektroniczny chip, dzięki temu zaraz po biegu, każdy otrzymywał wynik jaki osiągnął na mecie. Również firma Datasport, na linii mety umieściła telebim, na którym na bieżąco, licznie zgromadzeni kibice, mogli śledzić wyniki z punktu pośredniego i po minięciu linii mety. Wyniki zatwierdzał sędzia główny imprezy Pan Przemysław Cygler. Imprezę, piątkową i sobotnią, profesjonalnie prowadził, nieoceniony Pan Donat Przybylski. Rywalizacja na trasie była bardzo zacięta a biegacze uzyskali czasy od nieco powyżej 33 minut  do 1 godziny 25 minut. Wszyscy uczestnicy, którzy wystartowali, ukończyli w dobrej kondycji bieg i na linii mety z rąk naszych gości i sponsorów otrzymywali pamiątkowe medale.

                    Na uwagę i słowa podziwu zasługuje, jedyny w stawce startujących na wózku inwalidzkim mieszkaniec Niemodlina Mirek Jankowski, który ukończył bieg .  Otrzymał on wielką owację od uczestników biegu i kibiców.

                     Prowadziliśmy klasyfikację Open Kobiet i mężczyzn, tutaj nagradzana była pierwsza szóstka biegaczek i biegaczy: nagrodami finansowymi, pucharami i medalami. Nagradzani byli również, pamiątkowymi statuetkami i materiałami promocyjnymi Gminy Niemodlin, najlepsze biegaczki i biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych:   K.M. – 20, K. M. – 30,  K.M. – 40, K. M. – 50 i K.M. – 60 oraz najstarsza  i  najstarszy uczestnicy biegu, najmłodszy i najmłodsza uczestnicy i najlepsza Niemodlinianka i najlepszy Niemodlinianin. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali tzw. pakiety startowe w których mieliśmy torby z logo i nazwą gminy, pamiątkową koszulką z logo biegu, pamiątkowym medalem i wodą.  

          Najlepszym uczestnikom biegu nagrody wręczała Pani Burmistrz Dorota Koncewicz Pan Poseł na Sejm RP Rajmund Miller oraz nasi wspaniali sponsorzy. 

  Sponsorami imprezy byli również:

 1. NETTO Niemodlin
 2. Spółdzielnia Rolmet Niemodlin
 3. PSS Społem Niemodlin
 4. Euroservices Niemodlin

               Wszyscy uczestnicy biegu V Niemodlińska Dycha chwalili organizację biegu, przebieg trasy jej zabezpieczenie oraz profesjonalne jej przeprowadzenie. Wszyscy zadeklarowali start w następnym roku i przede wszystkim promocję biegu w swoich środowiskach. Cel główny imprezy został osiągnięty a była nim promocja Gminy Niemodlin w całym kraju i w Województwie Opolskim. Wydarzenia z Niemodlina były pokazywane w telewizji, mówiono o nich w radio oraz pisano w prasie.  Po biegu każdy z uczestników wrzucał zdjęcia na swoje profile i strony swoich klubów. Z tego też powodu bieg i Gmina Niemodlin promowane były w całej Polsce.

                                     P O D Z I Ę K O W A N I E

V NIEMODLIŃSKA DYCHA nie mogłoby dojść do skutku gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, którym w tym miejscu należą się słowa uznania i podziękowania. Pomysł to tylko początek działania, natomiast przygotowanie imprezy i jej przeprowadzenie i zakończenie to ogromna ilość zabiegów i współpracy wielu osób. Dziękuję więc serdecznie:

 1.  Posłowi na Sejm RP Panu Rajmundowi Millerowi i władzom  Gminy Niemodlin z Panią Burmistrz Dorotą Koncewicz na czele za wspieranie organizatorów imprezy, ufundowanie nagród, objęcie Patronatem i obecność podczas naszej imprezy.
 2. Radzie Gminy z Panem Przewodniczącym Bartoszem Wajmanem na czele podziękowania za obecność na imprezie i wręczanie medali na linii mety. Podziękowania również dla Państwa Radnych za obecność i wspieranie imprezy.
 3. Sponsorom imprezy: Panu Prezesowi Zbigniewowi Kosterkiewiczowi z RSP Wydrowice, Panu Ryszardowi Błaszczukowi z Firmy Elsab, Panu Marianowi Oleksa z Restauracji Na Wyspie, Firmie ModernHatch, Panu Grzegorzowi Błaszczukowi Firma Schodek,  Posłom na Sejm RP Panom Rajmundowi Millerowi i Tomaszowi Kostusiowi , Panu Jeremiaszowi Jakubikowi Cegielnia Niemodlin, Panu Andrzejowi Mamczyńskiemu Firma WARM, Panu Rafałowi Dolakowi warsztat samochodowy, Panu Janowi Oleksa, Panu Jarosławowi Kozikowi, Panom Stanisławowi i Przemysławowi Janiakom, Panu Edwardowi Szmitowiczowi za ufundowanie nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników.
 4. Sponsorami imprezy byli również:

NETTO Niemodlin

Spółdzielnia Rolmet Niemodlin

PSS Społem Niemodlin

Euroservices Niemodlin

Którym również serdecznie dziękuję.

 1. Wielkie dzięki dla pracowników OSiR za mrówczą pracę dla przygotowania imprezy, jej przeprowadzenia i zakończenia. Za zabezpieczenie trasy, przygotowanie infrastruktury biegu.
 2. Dziękujemy służbom mundurowym za przygotowanie, przeprowadzenie zabezpieczenia trasy: funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Panu Komendantowi i funkcjonariuszom Posterunku Policji w Niemodlinie, Panu Prezesowi OSP Gminy Niemodlin Krzysztofowi Piątkowi i poszczególnym strażakom i ich jednostkom OSP  w Grabinie, Krasnej Górze, Rogach, Graczach i Grodźcu, Panom ze Straży Miejskiej Gminy Niemodlin.
 3. Dziękuję Panu Jackowi Ciepluchowi i jego obsłudze dwóch karetek pogotowia za zabezpieczenie medyczne imprezy. Szczęśliwie Państwa interwencja nie była konieczna. Wszyscy uczestnicy w dobiegli w dobrej kondycji ale Państwa  usługa została przeprowadzona w sposób profesjonalny.
 4. Wszystkim wolontariuszom, wielkie dzięki za zabezpieczenie trasy. Wasza praca pozwoliła na bezpieczne przeprowadzenie biegu.
 5. Wydziałowi Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, Klubowi Sportowemu AZS Politechnika Opolska i Panu Januszowi Trzepizurowi za przeprowadzenie profesjonalnej rozgrzewki przed biegiem i pomocy w przygotowaniu imprezy.
 6. Działaczom i trenerom Szkolnego Związku Sportowego w Niemodlinie i UKS Jedynka Niemodlin za przygotowanie i przeprowadzenie biegu
 7. Firmie Data Sport za profesjonalne przeprowadzenie zapisów, prowadzenie biura zawodów, wydawanie numerów oraz pomiar czasu biegu i szybkie podanie wyników
 8. Spikerowi Donatowi Przybylskiemu   za  stworzenie niezapomnianej atmosfery i profesjonalny komentarz   i przeprowadzenie biegów oraz sprawne kierowanie wręczaniem nagród.
 9. Kibicom dopingującym biegaczy na całej trasie biegu. W tym miejscu pragnę również przeprosić mieszkańców naszej gminy za niedogodności związane z zamknięciem dróg po których odbywał się bieg.
 10. Szczególne podziękowania należą się biegaczom zrzeszonym w stowarzyszeniu Niemodlin Biega za pomysł i pomoc w organizacji imprezy oraz wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w naszym biegu, za to że byli z nami i za to że walczyli na trasie w duchu fair play.
 11. Wszystkim uczestników Biegu za to że mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wzięli udział w naszej imprezie.

 

Dyrektor OSiR

Krzysztof Kubiak

Administrator Marcin Janik.