Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Niesamowite emocje

DSC_8862.jpeg

Święto siatkówki już za nami. Sobotnie południe 5 stycznia 2019 roku, na wieczność zagości w historii niemodlińskiego sportu i nie tylko, ale po kolei. Dzięki wieloletniej już współpracy pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Niemodlinie i Klubem Sportowym ZAKSA Kędzierzyn Koźle, mogliśmy po raz szósty rozegrać memoriał Leszka Opałacza, znanego i cenionego dziennikarza sportowego Radia Opole. ZAKSA uznana marka nie tylko w Europie, ale i na Świecie nigdy nam nie odmawia i rok w rok przyjmuje zaproszenie do naszego małego miasteczka, by rozegrać mecz i ucieszyć naszą wspaniałą publiczność. W roku 2019 dumna była hala OSiR-u w  Niemodlinie, dumna i wypełniona do ostatniego miejsca wspaniałymi Niemodlińskimi kibicami,  którzy mogli zobaczyć wspaniały siatkarski pojedynek czołowych, eksportowych polskich drużyn ZAKSY  Kędzierzyn Koźle i Jastrzębskiego Węgla. Trenerzy obu teamów przywieźli do Niemodlina swoje największe gwiazdy. Mecz od początku stał na wysokim poziomie sportowym a reakcje trenerów i zawodników pokazały, że zespoły walczą jakby grały o ligowe punkty. Pierwsza partia dla ZAKSY 25-20, druga dla odmiany dla gości z Jastrzębia 22-25, trzecia po wielu wspaniałych akcjach i spięciach pod siatką ponownie na korzyść gości z Jastrzębia 21-25, czwarta i jak się okazała ostatnia na przewagi 24-26 ponownie dla Pomarańczowych i pierwsze spotkanie siatkarskie w 2019 roku na korzyść Pomarańczowych. W Niemodlinie zespół z Jatrzębia dzielnie wspierany był  przez swój niezawodny Klub Kibica, który wraz z Niemodlinianami stworzył wspaniałą atmosferę meczu siatkarskiego.

Po spotkaniu wzorem siatkarskich parkietów Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz podziękował wszystkim za udział i wraz z obecnymi członkami rodziny zmarłego Leszka Opałacza uhonorował aktorów widowiska wspaniałymi pucharami i statuetkami.

Wyróżnienia indywidualne:

MVP Chris Fromm Jatrzębski,

Najlepszy rozgrywający Benimin Toniutti ZAKSA,

Najlepszy Libero Jakub Popiwczak Jatrzębski,

Najlepszy Atakujący Dawid Konarski Jatrzębski,

Najlepszy Środkowy Dawid Gunia Jatrzębski,

Najlepszy Przyjmujący Sam Deroo ZAKSA,

Szanowni Państwo, kiedy w hali jest nadkomplet publiczności, słychać wspaniały doping kibiców i czuć atmosferę Święta Sportu, kiedy przyjeżdżają Wielkie Gwiazdy sportowych aren, Mistrzowie Świata, medaliści Mistrzostw Świata, medaliści Mistrzostw Olimpijskich i Europy, to musi być sukces. Sukces jest nasz wspólny, rozpoczynając od naszych sponsorów, darczyńców, partnerów,  kończąc na wspaniałych NIEMODLIŃSKICH KIBICACH, którzy pokazali że potrafią wspaniale się bawić i docenić klasę sportowców.

Nowy rok rozpoczęliśmy WIELKIM widowiskiem siatkarskim, dziękujemy przedstawicielom Klubów z Kędzierzyna Koźla i Jastrzębia za przyjęcie zaproszenia i liczymy że będziemy mieli jeszcze nie raz przyjemność, gościć oba Kluby w Niemodlinie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel  1:3 (25:20, 22:25, 21:25, 24:26)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Bieniek, Sacharewicz, Deroo, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Stępień, Jungiewicz, Wiśniewski, Koppers, Szymura R., Kalembka, Szymura K. (libero)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Hain, Fromm, Lyneel, Popiwczak (libero) oraz Czyrniański, Gunia, Bucki, Wolański, Rusek (libero).

 

Administrator Marcin Janik. 


Data publikacji: 08-01-2019 08:16
Opublikował: Marcin Janik
Data modyfikacji: 08-01-2019 11:41
Modyfikował: Marcin Janik