Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Za nami Ogólnopolski Bieg Uliczny, IV NIEMODLIŃSKA DYCHA

DSC_7056.jpeg

Szanowni Państwo.

Za nami Ogólnopolski Bieg Uliczny,   IV NIEMODLIŃSKA DYCHA  

Naszej imprezie przyświecała szczytna idea:

upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, wolnego od używek i narkotyków oraz promocja Gminy Niemodlin jako przyjaznej dla biegaczy.

                          W sobotę 22.09.2018  IV Niemodlińska Dycha zgromadziła na starcie ponad 200 amatorów biegania.

Mieliśmy przedstawicieli z Ukrainy i Maroka oraz takich ośrodków jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Katowice, Szamotuły, Mielec i innych ale także wielu miast Opolszczyzny  a wśród nich dużą ekipę z naszej gminy m. in. członków stowarzyszenia „ Niemodlin Biega”, Skalnika Gracze i innych sołectw.

Były z nami władze Gminy w osobach: Pani Burmistrz Niemodlina Doroty Koncewicz, Pana Wice Przewodniczącego Rady Miejskiej  Bartosza Wajmana,  Radni Gminy Niemodlin w osobach Pani Barbary Wydry i Jana Janika.

Wspólną rozgrzewkę na linii startu przeprowadziła, znana zawodniczka LA z AZS Politechnika Opolska Paulina Wal .

Wszystkich biegaczy i kibiców, na niemodlińskiej ziemi, przywitała Pani Burmistrz Dorota Koncewicz, życząc wszystkim sukcesów i niezapomnianych przeżyć. Punktualnie o godz. 14.00, po honorowym starcie Pani Burmistrz, wystrzałem z pistoletu startowego, biegacze ruszyli na trasę, która miała bardzo urozmaicone ukształtowanie i przebiegała ulicami: Reymonta ( start i meta przy hali sportowej ), Opolską, Wojska Polskiego, Lwowską, Korfantego, Daszyńskiego, Lipno ( na końcu sołectwa znajdował się pośredni pomiar czasu i nawadnianie biegaczy ) następnie polną drogą do RSP Wydrowice, groblą do ul. Konopnickiej przez Sady do  ul. Reymonta do linii mety  przy hali sportowej.

Niezmiernie ważne było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zmagań sportowych. Bieg prowadził motocykl Policji, na trasie porządku pilnowali i zabezpieczali trasę: funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Opolu i posterunku w Niemodlinie, Strażnicy Miejscy, Wozy Bojowe OSP z Krasnej Góry, Grabina, Grodźca, Graczy i Rogów z załogami oraz wolontariusze – nauczyciele w.f. z Gminnych Szkół, trenerzy UKS Jedynka Niemodlin, pracownicy OSiR. Za ostatnim uczestnikiem biegu poruszał się radiowóz Policji, karetka ratownictwa medycznego i bus z napisem koniec biegu. W odwodzie, obok hali sportowej, czuwała druga karetka służby medycznej z obsługą i odpowiednim sprzętem. Nad całością, przede wszystkim nad prawidłowością przebiegu imprezy, pomiarem czasu i szybkim przekazaniem wyników, czuwała profesjonalna firma Datasport, oraz sędziowie PP. Bożena Hasiej-Domagała i Pan Przemek Cygler . Każdy uczestnik, w numerze startowym, miał elektroniczny chip, dzięki temu zaraz po biegu, każdy otrzymywał wynik jaki osiągnął na mecie. Również firma Datasport, na linii mety umieściła telebim, na którym na bieżąco, licznie zgromadzeni kibice, mogli śledzić wyniki z punktu pośredniego i po minięciu linii mety. Wyniki zatwierdzał sędzia główny imprezy Pan Przemysław Cygler. Imprezę sobotnią, profesjonalnie prowadził Pan Donat Przybylski. Rywalizacja na trasie była bardzo zacięta a biegacze uzyskali czasy od nieco powyżej 30 minut  do 1 godziny 25 minut. Wszyscy uczestnicy, którzy wystartowali, ukończyli w dobrej kondycji bieg i na linii mety z rąk Pani Burmistrz i naszych miłych gości otrzymywali pamiątkowe medale.

                    Na uwagę i słowa podziwu zasługuje, jedyny w stawce startujących na wózku inwalidzkim mieszkaniec Niemodlina Mirek Jankowski, który ukończył bieg .  Otrzymał on wielką owację od uczestników biegu i kibiców a od radnych naszej gminy  nagrodę specjalną.

                     Prowadziliśmy klasyfikację Open Kobiet i mężczyzn, tutaj nagradzana była pierwsza szóstka biegaczek i biegaczy: nagrodami finansowymi, pucharami i medalami. Nagradzani byli również, pamiątkowymi statuetkami i materiałami promocyjnymi Gminy Niemodlin, najlepsze biegaczki i biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych:  K.M. – 16, K.M. – 20, K. M. – 30,  K.M. – 40, K. M. – 50 i K.M. – 60 oraz najstarsza  i  najstarszy uczestnicy biegu, najmłodszy i najmłodsza uczestnicy i najlepsza Niemodlinianka i najlepszy Niemodlinianin. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali tzw. pakiety startowe w których mieliśmy torby z logo i nazwą gminy, pamiątkową koszulką z logo biegu, pamiątkowym medalem i wodą.  Po biegu, każdy z uczestników mógł zjeść posiłek regeneracyjny.

          Najlepszym uczestnikom biegu nagrody wręczała Pani Burmistrz Dorota Koncewicz  oraz nasi wspaniali sponsorzy: 

   1. Pan Prezes Zbigniew Kosterkiewicz z  RSP Wydrowice ufundował   nagrodę za I miejsce w kategorii Open Mężczyzn,

 2. Pan Ryszard Błaszczuk Firma Elsab ufundował nagrodę  za                 I miejsce  w kategorii open kobiet

 3. Pan Marian Oleksa Restauracja Na Wyspie ufundował nagrodę za II miejsce w kategorii open mężczyzn

4. Pan Jeremiasz Jakubik – Cegielnia Niemodlin ufundował II nagrodę w kategorii Kobiet

5. Pan Andrzej Mamczyński Firma WARM Niemodlin ufundował nagrodę za III miejsce w kategorii kobiet

6. Pan Leszek Wołowiec – ISANBUD Niemodlin – ufundował III nagrodę w kategorii mężczyzn

7. Pan Grzegorz Błaszczuk Zakład Stolarski Schodek z Korfantowa, ufundował IV nagrodę w kategorii mężczyzn

8. Pan Bartosz Wajman – wice przewodniczący Rady Miejskiej ufundował  nagrodę za IV miejsce w kategorii mężczyzn

9. Pan Bartłomiej Walków Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych RM Niemodlina ufundował V nagrodę w kategorii kobiet

10. Pan Jarosław Kozik ufundował nagrodę za V miejsce w kategorii mężczyzn

11. Pan Rafał Dolak warsztat samochodowy Niemodlin ufundował nagrodę za VI miejsce w kategorii mężczyzn

12. Pan Jan Oleksa ufundował nagrodę za VI miejsce w kategorii kobiet

Pozostałe nagrody rzeczowe ufundowali:

1. Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz – najmłodsza i najmłodszy uczestnik biegu

 2. Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Kostuś – najstarsza i najstarszy uczestnicy biegu

3. Pan Edward Szmitowicz – najlepsza Niemodlinianka i najlepszy Niemodlinianin.

Sponsorami imprezy byli również:

 1. Spółdzielnia Rolmet Niemodlin
 2. PSS Społem Niemodlin
 3. Euroservices Niemodlin

               Wszyscy uczestnicy biegu IV Niemodlińska Dycha chwalili organizację biegu, przebieg trasy jej zabezpieczenie oraz profesjonalne jego przeprowadzenie. Wszyscy zadeklarowali start w następnym roku i przede wszystkim promocję biegu w swoich środowiskach. Cel główny imprezy został osiągnięty a była nim promocja Gminy Niemodlin w całym kraju i w Województwie Opolskim. Wydarzenia z Niemodlina były pokazywane w telewizji, mówiono o nich w radio oraz pisano w prasie. Dzięki pracownikowi Urzędu Gminy Niemodlin Panu Arturowi Pieczarce, już w trakcie biegu filmiki i zdjęcia ukazywały się na Facebooku Urzędu. Po biegu każdy z uczestników wrzucał zdjęcia na swoje profile i strony swoich klubów. Z tego też powodu bieg i Gmina Niemodlin promowane były w całej Polsce.

 

                                     P O D Z I Ę K O W A N I E

IV NIEMODLIŃSKA DYCHA nie mogłaby dojść do skutku gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, którym w tym miejscu należą się słowa uznania i podziękowania. Pomysł to tylko początek działania, natomiast przygotowanie imprezy i jej przeprowadzenie i zakończenie to ogromna ilość zabiegów i współpracy wielu osób. Dziękuję więc serdecznie:

 1.   Władzom  Gminy Niemodlin z Panią Burmistrz Dorotą Koncewicz na czele za wspieranie organizatorów imprezy, ufundowanie nagród, objęcie Patronatem i obecność podczas naszej imprezy. Podziękowania również dla Pana Wice Burmistrza Aleksandra Juszczyka za pomoc, wspieranie imprezy. Panu Arturowi Pieczarce podziękowanie za to że był z nami i prowadził zapis  zdjęciowy i filmowy imprezy, który natychmiast ukazywał się na portalach społecznościowych i na stronie Gminy Niemodlin.
 2. Radzie Miasta z Panem Wice Przewodniczącym Bartoszem Wajmanem na czele podziękowania za obecność na imprezie i wręczanie medali na linii mety. Podziękowania również dla Państwa Radnych za obecność i wspieranie imprezy .
 3. Sponsorom imprezy: Panu Prezesowi Zbigniewowi Kosterkiewiczowi z RSP Wydrowice, Panu Ryszardowi Błaszczukowi z Firmy Elsab, Panu Marianowi Oleksa z Restauracji Na Wyspie, Panu Leszkowi Wołowiec Firma ISANBUD, Panu Grzegorzowi Błaszczukowi Firma Schodek,  Posłowi na Sejm RP Panu Tomaszowi Kostusiowi, Przewodniczącemu Komisji Spraw Społecznych RM Niemodlina Panu Bartłomiejowi Walków, Panu Jeremiaszowi Jakubikowi Cegielnia Niemodlin, Państwu  Mamczyńskim Firma WARM, Panu Rafałowi Dolakowi warsztat samochodowy, Panu Janowi Oleksa, Panu Jarosławowi Kozikowi za ufundowanie nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników.  
 4. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Rajmunda Wocki z Firmy ModernHatch, największego sponsora naszej imprezy, który po raz pierwszy wsparł finansowo imprezę sportową organizowaną przez OSiR Niemodlin.
 5. Wielkie dzięki dla pracowników OSiR za mrówczą pracę dla przygotowania imprezy, jej przeprowadzenia i zakończenia. Za zabezpieczenie trasy, przygotowanie infrastruktury biegu.
 6. Dziękujemy służbom mundurowym za przygotowanie, przeprowadzenie zabezpieczenia trasy: funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Panu Komendantowi i funkcjonariuszom Posterunku Policji w Niemodlinie, Panu Prezesowi OSP Gminy Niemodlin Krzysztofowi Piątkowi i poszczególnym strażakom i ich jednostkom OSP  w Grabinie, Krasnej Górze, Rogach, Graczach i Grodźcu, Panom ze Straży Miejskiej Gminy Niemodlin.
 7. Dziękuję Panu Jackowi Ciepluchowi i jego obsłudze dwóch karetek pogotowia za zabezpieczenie medyczne imprezy. Szczęśliwie Państwa interwencja nie była konieczna. Wszyscy uczestnicy w dobiegli w dobrej kondycji ale Państwa  usługa została przeprowadzona w sposób profesjonalny.
 8. Wszystkim wolontariuszom, wielkie dzięki za zabezpieczenie trasy. Wasza praca pozwoliła na bezpieczne przeprowadzenie biegu.
 9. Wydziałowi Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, Klubowi Sportowemu AZS Politechnika Opolska i jej czołowej zawodniczce Pani Paulinie Wal za przeprowadzenie profesjonalnej rozgrzewki przed biegiem i pomocy w przygotowaniu imprezy.
 10. Działaczom i trenerom Szkolnego Związku Sportowego w Niemodlinie i UKS Jedynka Niemodlin za przygotowanie i przeprowadzenie biegu
 11. Firmie Data Sport za profesjonalne przeprowadzenie zapisów, prowadzenie biura zawodów, wydawanie numerów oraz pomiar czasu biegu i szybkie podanie wyników
 12. Spikerowi Donatowi Przybylskiemu   za  stworzenie niezapomnianej atmosfery i profesjonalny komentarz   i przeprowadzenie biegów oraz sprawne kierowanie wręczaniem nagród.
 13. Kibicom dopingującym biegaczy na całej trasie biegu. W tym miejscu pragnę również przeprosić mieszkańców naszej gminy za niedogodności związane z zamknięciem dróg po których odbywał się bieg.
 14. Szczególne podziękowania należą się biegaczom zrzeszonym w stowarzyszeniu Niemodlin Biega za pomysł i pomoc w organizacji imprezy oraz wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w naszym biegu, za to że byli z nami i za to że walczyli na trasie w duchu fair play.
 15. Wszystkim uczestników Biegu za to że wzięli udział w naszej imprezie i przyczynili się do ustanowienia dwóch rekordów: frekwencji i wyniku, który, w porównaniu z poprzednią edycją, znowu został poprawiony.

W załączniku oficjalne wyniki IV Niemodlińskiej Dychy.

 

Dyrektor OSiR
Krzysztof  Kubiak.

Administrator Marcin Janik. 

                           

                      


Data publikacji: 25-09-2018 11:08
Opublikował: Marcin Janik
Data modyfikacji: 25-09-2018 13:19
Modyfikował: Marcin Janik