Linki
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych do lat 13

MP zdjecie.jpeg

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 wzięła udział w Mistrzostwach Polski do lat 13 w koszykówce chłopców, które odbyły się od 8 do 10 czerwca w Katowicach. Zespół uzyskał awans wygrywając finał wojewódzki w Prudniku. W drodze losowania zostaliśmy przydzieleni do grypy A z zespołami ze Słupska, Bydgoszczy oraz Kielc, grupa okazała się bardzo silna i niestety nie udało się wyjść z grupy, aby walczyć o czołowe lokaty tych Igrzysk. Ale po kolei przegrywamy ze Słupskiem 25:54, z Bydgoszczą 16:24, oraz Kielcami 20:37 i zajmujemy czwarte miejsce w grupie. Sobota to walka o miejsca 9- 11 trafiamy na zespół ze Skierniewic. Niestety odniesione kontuzje odniesione podczas turnieju pozbawiły nas rezerwy i spowodowały, że nie wytrzymaliśmy fizycznie trudów turnieju i mecz z zespołem ze Skierniewic przegrywamy 25:34. Kolejna szansa walki o wyższe lokaty to mecz z drużyną z Wrocławia, która posiadała bardzo wysokich zawodników co spowodowało, że przegrywamy 12 oczkami. Niedziela to ostatnia szansa i walka o miejsce 15 w turnieju a naszym przeciwnikiem była ekipa z Nowego Sącza, pomimo osłabień i braku sił notujemy zwycięstwo 27:21 i swoją przygodę z MP kończymy na 15 miejscu.
Trzeba jednak dodać, że nasz zespół był najmłodszą drużyną w całym turnieju, mamy tylko 3 zawodników z rocznika 2005, sześciu zawodników to chłopcy w wieku 12 lat i trzech w wieku 11 lat. 
Skład drużyny:
Bartosz Szklarski, Nikodem Nawrocki, Dominik Dura(rocznik 2005) Marcin Miklaszewski, Konrad Litwin, Kacper Pieniach, Łukasz Chodaniecki, Patryk Czop, Mateusz Walkowicz(rocznik 2006), Ryszard Przybylski, Kacper Litwinowicz oraz Jakub Król (rocznik 2007), Trener Marcin Kołodziej 
Kacper Litwinowicz został ogłoszony MVP meczu z Nowym Sączem, oraz najlepszym zawodnikiem turnieju naszego zespołu, wielkie gratulacje dla tego chłopaka, ciężko pracuje nad swoimi umiejętnościami i jak widać przynosi to efekty. 
Brawo dla całego zespołu za tak historyczne osiągniecie.

Administrator Marcin Janik.